Umów się na wizytę u ortopedy w CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Gabinet ortopedyczny

Ortopedzi z CM Jerzykowo przyjmują wszystkich chętnych pacjentów z Biskupic, Kostrzyna, Pobiedzisk, Jerzykowa, Swarzędza. Zachęcamy do wizyt u naszych specjalistów, ponieważ otrzymają Państwo od nich fachową pomoc.

Z jakimi chorobami mieszkańcy Biskupic, Jerzykowa, Kostrzyna, Pobiedzisk, Swarzędza, powinni zgłaszać się do naszego ortopedy?

Lekarza ortopedę odwiedza się zazwyczaj wtedy, kiedy dojdzie do jakiegoś urazu lub gdy odczuwa się ból w kończynach lub w kręgosłupie. Wszystkie zauważalne problemy ze stawami powinny być jak najszybciej konsultowane z ortopedą, który pomoże zidentyfikować ich przyczynę.

Nawet najmniejsze niepokojące problemy z ruchomością stawów mogą w przyszłości stać się poważnym problemem, dlatego warto je skonsultować i sprawdzić ich przyczynę. Na wizytę u ortopedy w CM Jerzykowo powinni też udać się rodzice z dziećmi, aby skontrolować, czy ich pociechy prawidłowo się rozwijają. Lekarz sprawdzi wówczas na przykład, czy stawy biodrowe dziecka rozwijają się w prawidłowy sposób.

W gabinecie naszego ortopedy mieszkańcy Biskupic, Pobiedzisk, Kostrzyna, Jerzykowa, Swarzędza uzyskują wsparcie w zakresie:

 • złamań, zwichnięć oraz skręceń,
 • wad postawy u dzieci,
 • chorób ścięgien, wiązadeł i tkanki łącznej,
 • ucisku nerwów obwodowych (zespół cieśni kanału nadgarstka oraz zespół rowka nerwu łokciowego),
 • entezopatii, tzn. łokcia tenisisty, łokcia golfisty, zapalenia pochewek ścięgnistych, palca zatrzaskującego,
 • deformacji stóp (paluch koślawy, palce młoteczkowate),
 • zespołów bólowych kręgosłupa (bóle napięciowe, dyskopatia, rwa kulszowa, kręgozmyk, kręgoszczelina),
 • zmian zwyrodnieniowych stawów obwodowych i kręgosłupa, np.: choroba zwyrodnieniowa bioder i kolan, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, zniekształcające zapalenie stawów.

Zapisz się na konsultację:
532 073 471

Jak przebiega wizyta u ortopedy w CM Jerzykowo?

Tak, jak w przypadku wizyt u innych naszych specjalistów, wizyta u ortopedy rozpoczyna się wywiadem lekarskim. Podczas niego będą musieli Państwo opowiedzieć o:

 • problemie, który stał się powodem wizyty,
 • ewentualnie innych towarzyszących schorzeniach,
 • przebytych w przeszłości urazach, hospitalizacjach, operacjach,
 • przyjmowanych lekach,
 • chorobach, które występują w rodzinie.

Następne etapy często zależą od charakteru wizyty. Jeżeli mają Państwo wykonane już jakieś badania lub zdjęcia RTG, to lekarz na pewno je obejrzy. Ortopeda przyjmujący w CM Jerzykowo pacjentów z Pobiedzisk, Swarzędza, Kostrzyna czy może też zlecić wykonanie Państwu dodatkowych badań, dzięki którym możliwe będzie postawienie trafnej diagnozy. Oprócz wspomnianego wcześniej zdjęcia RTG, mogą to być: USG, rezonans magnetyczny oraz tomografia komputerowa. Podczas wizyty kontrolnej sprawdza się ruchomość stawów oraz bada stan kręgosłupa.

Lekarz ocenia sposób, w jaki pacjent chodzi i czy kończyny układają się w odpowiedni sposób. Kontroli podlegają również stawy i kości – czy nie mają zniekształceń. W niektórych sytuacjach ortopeda może poprosić pacjenta o wykonanie kilku ćwiczeń – np. sprawdzających siłę mięśniową lub sprawność stawów. Kolejnym etapem jest poruszanie przez lekarza kończynami pacjenta w celu znalezienia ewentualnych oporów.

W Centrum Medycznym Jerzykowo wykonujemy USG narządów ruchu. Zdarzają się przypadki, w których ostrzykujemy stawy, wprowadzając w nie kwas hialuronowy. Takie ostrzykiwanie ma za zadanie zmniejszenie bólu oraz poprawienie ruchomości stawu - zazwyczaj kolanowego.

O czym pamiętać przed wizytą o ortopedy?

Przed wizytą u ortopedy pacjenci z Kostrzyna, Swarzędza, Pobiedzisk, Biskupic i Jerzykowa powinni zastanowić się nad przebytymi urazami w swoim życiu. Jeżeli wybierają się Państwo na wizytę z konkretnym urazem, to warto przed spotkaniem z lekarzem wykonać zdjęcie RTG, a nawet zrobić badanie CRP, aby zaoszczędzić sobie czasu, ponieważ ortopeda na pewno zleci wykonanie tych badań. Bez nich trudno będzie mu powiedzieć, co się dzieje w Państwa ciele.

Na wizytę warto wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz wyniki badań i wykonane zdjęcia. Jeżeli martwią się Państwo, że o czymś zapomną, radzimy spisać sobie wcześniej pytania lub inne ważne rzeczy na kartce, którą będą mieć Państwo przy sobie podczas wizyty.

Wszystkich pacjentów z Biskupic, Kostrzyna, Wrześni oraz z innych okolicznych miejscowości, potrzebujących pomocy ortopedy zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i zgłaszania się do CM Jerzykowo, jeśli czują Państwo, że pojawił się jakiś problem.

W gabinecie przyjmują

Mikołaj Dąbrowski

Dr hab. n. med. Mikołaj Dąbrowski

więcej
Karol Zieliński

Lek. med. Karol Zieliński

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X