Umów się na wizytę u ortopedy w CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Gabinet ortopedyczny

Ortopedzi z CM Jerzykowo przyjmują wszystkich chętnych pacjentów z Biskupic, Kostrzyna, Pobiedzisk, Jerzykowa, Swarzędza i Wrześni. Zachęcamy do wizyt u naszych specjalistów, ponieważ otrzymają Państwo od nich fachową pomoc.

Z jakimi chorobami mieszkańcy Biskupic, Jerzykowa, Kostrzyna, Pobiedzisk, Swarzędza, Wrześni powinni zgłaszać się do naszego ortopedy?

Lekarza ortopedę odwiedza się zazwyczaj wtedy, kiedy dojdzie do jakiegoś urazu lub gdy odczuwa się ból w kończynach lub w kręgosłupie. Wszystkie zauważalne problemy ze stawami powinny być jak najszybciej konsultowane z ortopedą, który pomoże zidentyfikować ich przyczynę.

Nawet najmniejsze niepokojące problemy z ruchomością stawów mogą w przyszłości stać się poważnym problemem, dlatego warto je skonsultować i sprawdzić ich przyczynę. Na wizytę u ortopedy w CM Jerzykowo powinni też udać się rodzice z dziećmi, aby skontrolować, czy ich pociechy prawidłowo się rozwijają. Lekarz sprawdzi wówczas na przykład, czy stawy biodrowe dziecka rozwijają się w prawidłowy sposób.

W gabinecie naszego ortopedy mieszkańcy Biskupic, Pobiedzisk, Kostrzyna, Jerzykowa, Swarzędza i Wrześni uzyskują wsparcie w zakresie:

 • złamań, zwichnięć oraz skręceń,
 • wad postawy u dzieci,
 • chorób ścięgien, wiązadeł i tkanki łącznej,
 • ucisku nerwów obwodowych (zespół cieśni kanału nadgarstka oraz zespół rowka nerwu łokciowego),
 • entezopatii, tzn. łokcia tenisisty, łokcia golfisty, zapalenia pochewek ścięgnistych, palca zatrzaskującego,
 • deformacji stóp (paluch koślawy, palce młoteczkowate),
 • zespołów bólowych kręgosłupa (bóle napięciowe, dyskopatia, rwa kulszowa, kręgozmyk, kręgoszczelina),
 • zmian zwyrodnieniowych stawów obwodowych i kręgosłupa, np.: choroba zwyrodnieniowa bioder i kolan, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, zniekształcające zapalenie stawów.

Zapisz się na konsultację:
532 073 471

Jak przebiega wizyta u ortopedy w CM Jerzykowo?

Tak, jak w przypadku wizyt u innych naszych specjalistów, wizyta u ortopedy rozpoczyna się wywiadem lekarskim. Podczas niego będą musieli Państwo opowiedzieć o:

 • problemie, który stał się powodem wizyty,
 • ewentualnie innych towarzyszących schorzeniach,
 • przebytych w przeszłości urazach, hospitalizacjach, operacjach,
 • przyjmowanych lekach,
 • chorobach, które występują w rodzinie.

Następne etapy często zależą od charakteru wizyty. Jeżeli mają Państwo wykonane już jakieś badania lub zdjęcia RTG, to lekarz na pewno je obejrzy. Ortopeda przyjmujący w CM Jerzykowo pacjentów z Pobiedzisk, Swarzędza, Kostrzyna czy Wrześni może też zlecić wykonanie Państwu dodatkowych badań, dzięki którym możliwe będzie postawienie trafnej diagnozy. Oprócz wspomnianego wcześniej zdjęcia RTG, mogą to być: USG, rezonans magnetyczny oraz tomografia komputerowa. Podczas wizyty kontrolnej sprawdza się ruchomość stawów oraz bada stan kręgosłupa.

Lekarz ocenia sposób, w jaki pacjent chodzi i czy kończyny układają się w odpowiedni sposób. Kontroli podlegają również stawy i kości – czy nie mają zniekształceń. W niektórych sytuacjach ortopeda może poprosić pacjenta o wykonanie kilku ćwiczeń – np. sprawdzających siłę mięśniową lub sprawność stawów. Kolejnym etapem jest poruszanie przez lekarza kończynami pacjenta w celu znalezienia ewentualnych oporów.

W Centrum Medycznym Jerzykowo wykonujemy USG narządów ruchu. Zdarzają się przypadki, w których ostrzykujemy stawy, wprowadzając w nie kwas hialuronowy. Takie ostrzykiwanie ma za zadanie zmniejszenie bólu oraz poprawienie ruchomości stawu - zazwyczaj kolanowego.

O czym pamiętać przed wizytą o ortopedy?

Przed wizytą u ortopedy pacjenci z Wrześni, Kostrzyna, Swarzędza, Pobiedzisk, Biskupic i Jerzykowa powinni zastanowić się nad przebytymi urazami w swoim życiu. Jeżeli wybierają się Państwo na wizytę z konkretnym urazem, to warto przed spotkaniem z lekarzem wykonać zdjęcie RTG, a nawet zrobić badanie CRP, aby zaoszczędzić sobie czasu, ponieważ ortopeda na pewno zleci wykonanie tych badań. Bez nich trudno będzie mu powiedzieć, co się dzieje w Państwa ciele.

Na wizytę warto wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz wyniki badań i wykonane zdjęcia. Jeżeli martwią się Państwo, że o czymś zapomną, radzimy spisać sobie wcześniej pytania lub inne ważne rzeczy na kartce, którą będą mieć Państwo przy sobie podczas wizyty.

Wszystkich pacjentów z Biskupic, Kostrzyna, Wrześni oraz z innych okolicznych miejscowości, potrzebujących pomocy ortopedy zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i zgłaszania się do CM Jerzykowo, jeśli czują Państwo, że pojawił się jakiś problem.

W gabinecie przyjmują

Mikołaj Dąbrowski

Dr hab. n. med. Mikołaj Dąbrowski

więcej
Karol Zieliński

Lek. med. Karol Zieliński

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X