Przeprowadzamy badania Holter, EKG, EMG | CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Holter, EKG, EMG

W Centrum Medycznym Jerzykowo wykonacie Państwo następujące badania diagnostyczne:

  • holter ciśnieniowny
  • holter EKG
  • EKG
  • EMG

HOLTER CIŚNIENIOWY:

Holter ciśnieniowy - jest to monitorowanie ciśnienia tętniczego w warunkach zwykłej aktywności Pacjenta, trwające ok. 24 godziny. Pomiary ciśnienia uzyskane w gabinecie lekarskim bywają wyższe, aniżeli pomiary domowe (tzw. „nadciśnienie białego fartucha"). Holter ciśnieniowy wykonuje pomiary wielokrotnie w ciągu z całej doby, co dobrze odzwierciedla rzeczywiste wartości ciśnienia w trakcie normalnego funkcjonowania, trudne do uchwycenia podczas pojedynczego pomiaru. Badanie służy obiektywizacji pomiarów, ocenie i dobowej zmienności wartości ciśnienia tętniczego, a także kontroli leczenia.

Badanie polega na założeniu pacjentowi zestawu do całodobowej rejestracji ciśnienia tętniczego, który składa się z rejestratora i mankietu. Po upływie doby aparat jest zdejmowany i podłączany do komputera, gdzie odczytuje się i analizuje uzyskane wyniki przy pomocy odpowiedniego oprogramowania. Holter ciśnieniowy wymaga od Pacjenta normalnych, codziennych czynności.

HOLTER EKG:

Jest to badanie polegalące na rejestracji EKG przez ok. 24 godziny. W tradycyjnym EKG, które trwa przez kilka minut, nie zawsze daje się zarejestrować pojawiające się nieprawidłowości pracy serca. Holter EKG polega na umieszczeniu na klatce piersiowej elektrod, połączonych z urządzeniem rejestrującym zapis EKG (małym pudełkiem, które nosi się przy pasku). Po otrzymaniu wyniku badania kariolog jest w stanie ocenić pracę serca przez całą dobę.

EMG:

EMG (elektromiografia), to badanie, której celem jest sprawdzenie czynności mięśni i nerwów obwodowych. Jest to badanie wykonywane przy podejrzeniu procesu chorobowego lub uszkodzeniu w zakresie nerwów obwodowych i/lub mięśni.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X