Przeprowadzamy badania Holter, EKG, EMG | CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Holter, EKG, EMG

Wielu pacjentów skarży się na problemy z sercem, układem mięśniowym oraz obwodowym układem nerwowym. Lekarzom czasem trudno jest ocenić, co mogłoby być przyczyną problemów, dlatego zlecają swoim pacjentom szereg badań, które mają zdiagnozować schorzenie. Jednym z najpopularniejszych badań, które mają na celu wykazać problemy z sercem lub układem mięśniowym jest holter EKG, EKG oraz EMG.

Jeśli mieszkasz w Jerzykowie lub okolicy – Swarzędzu, Wrześni, Biskupicach, Kostrzynie lub Pobiedziskach i masz problem z dolegliwościami serca, układu mięśniowego i nerwowego, zapraszamy do CM Jerzykowo. Nasi specjaliści zbadają stan zdrowia i skierują na niezbędne badania – w tym holter EKG oraz EMG.

Badanie EKG i holter EKG w CM Jerzykowo

Pierwsze objawy kłopotów z sercem są rzadko zauważalne przez naszych pacjentów. Jednak warto wiedzieć, że każdy ból w klatce piersiowej, niespodziewany ucisk, zmiany w rytmie serca czy nadciśnienie tętnicze powinno zostać dokładnie przebadane, aby w odpowiednim momencie podjąć leczenie i zapobiec poważnym schorzeniom.

W Centrum Medycznym Jerzykowo nasi pacjenci z Biskupic, Wrześni, Swarzędza, Kostrzyna i Pobiedziska zostaną przebadani przez kardiologa, który zleci szczegółowe badania i sprawdzi poprawne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Nasi kardiolodzy najczęściej przeprowadzają badania:

  • EKG,
  • holter EKG,
  • holter ciśnieniowy.

Podstawowe badanie EKG wykonywane z CM Jerzykowo trwa zaledwie kilka minut. W trakcie jego trwania rejestrowane są podstawowe zaburzenia pracy serca. Niekiedy okazuje się, że czas trwania EKG jest niekiedy zbyt krótki, aby można było postawić pełną diagnozę i rozpocząć leczenie. Dlatego też nasi kardiolodzy decydują się na zlecenie badania holter EKG.

Holter EKG to bezbolesne badanie, które umożliwia wielogodzinne, najczęściej 24 lub 48 godzinne rejestrowanie pracy serca. Badanie holter EKG polega na tym, że u pacjenta umieszczane są elektrody, które następnie są podłączane do urządzenia rejestrującego zapis EKG. Nasi pacjenci z Buskupic, Kostrzyna, Pobiedziska, Wrześni oraz Swarzędza urządzenie rejestrujące mogą nosić przy pasku, co nie utrudnia wykonywania codziennych czynności.

Holter ciśnieniowy ma podobne zastosowanie, co holter EKG, z tą różnicą, że mierzy on ciśnienie tętnicze w ciągu doby. Holter ciśnieniowy wykonuje pomiary wielokrotnie w ciągu 24 godzinnych pomiarów, co pozwala na zweryfikowanie problemów z ciśnieniem w dłuższej perspektywie i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Zarejestruj się na badanie

Jak wygląda badanie EMG u pacjentów z Jerzykowa, Biskupic, Wrześni, Swarzędza, Kostrzyna i Pobiedzisk?

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu mięśniowego oraz obwodowego układu nerwowego wymagają przeprowadzenia badania EMG. Nasi specjaliści zlecając pomiar elektromiografii, diagnozują w ten sposób wszystkie podejrzane procesy chorobowe uszkodzenia w układzie mięśniowym i nerwowym.

Badanie EMG, w zależności od potrzeb pacjenta, jest wykonywane w dwóch wariantach – elektromiografii powierzchniowej lub elektromiografii igłowej. EMG powierzchniowe jest bezbolesne, natomiast EMG igłowe polega na wprowadzeniu do badanego mięśnia elektrod igłowych. Elektrody znajdujące się w mięśniu prowadzą pomiar, który następnie jest zapisywany elektromigrafie.

Nasza kadra medyczna w CM Jerzykowo indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta w trakcie badania EMG, aby cały proces diagnostyczny odbywał się bezboleśnie i komfortów. Neurolog zlecający badanie podczas wizyty w Centrum Medycznym omówi z pacjentami z Biskupic, Kostrzyna, Jerzykowa, Pobiedzisk, Swarzędza oraz Wrześni jego szczegóły, aby każdy mógł odpowiednio się do niego przygotować.

O czym należy pamiętać przed badaniem EKG, holter EKG oraz EMG?

Badania EKG, holter EKG, holter ciśnieniowy oraz EMG nie wymagają od naszych pacjentów konkretnego przygotowania. Na badanie EKG oraz EMG warto przyjść jednak wypoczętym, a w trakcie noszenia holtera EKG wykonywać codzienne czynności. Nasi specjaliści zlecający badanie omówią również konieczność prowadzenia dziennika aktywności, który pozwoli na dokładne zweryfikowanie problemów z sercem.

Na wizytę u kardiologa lub neurologa należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, a w przypadku założenia holtera – odpowiednie skierowanie. Zachęcamy wszystkie osoby z Jerzykowa i okolic, którzy zmagają się z problemami z sercem oraz układem nerwowym lub mięśniowym do przeprowadzenia pełnej diagnostyki. Nasi kardiolodzy skierują każdego pacjenta z Biskupic, Jerzykowa, Pobiedzisk, Swarzędza, Kostrzyna oraz Wrześni na badanie EKG lub EMG, a w razie dalszej diagnostyki – założą holter EKG.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X