Postaw na komfortowe leczenie | stomatolog CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Gabinet stomatologiczny

Stomatologia stanowi dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem wszelakich chorób oraz schorzeń związanych z jamą ustną, zębami i przyzębiem. Do najczęstszych chorób z zakresu stomatologii należą:

 • choroby próchnicze zębów – zapalenie miazgi zębowej, zgorzel zęba, ropień,
 • choroby przyzębia,
 • zapalenie dziąseł,
 • afty,
 • kwasowa erozja szkliwa,
 • nowotwory jamy ustnej.

Jednym z zadań lekarza stomatologa jest również profilaktyka tych schorzeń – jej efektywność zależy od częstotliwości wizyt kontrolnych, które powinny odbywać się przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku.

Kiedy warto umówić się na wizytę u stomatologa w CM Jerzykowo?

Z konsultacji z lekarzem stomatologiem warto korzystać przynajmniej raz do roku w formie badań kontrolnych, które umożliwiają prowadzenie efektywnej profilaktyki chorób jamy ustnej, zębów oraz dziąseł.

Warto przy tym regularnie korzystać z zabiegów usuwania kamienia i osadu nazębnego, a także fluoryzacji i lakowania zębów, które pozwalają zapobiegać rozwojowi próchnicy. Do stomatologa należy zgłosić się obowiązkowo w sytuacji wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości dotyczących jamy ustnej. Najczęściej na wizytę umawiają się pacjenci z Jerzykowa, Pobiedzisk, Kostrzyna, Wrześni, Swarzędza i Biskupic z dolegliwościami bólowymi zębów oraz dziąseł oraz nadwrażliwością zębów na zimne lub wysokie temperatury oraz słodkie bądź kwaśne napoje i potrawy.

Zapisz się na wizytę u stomatologa

Jakie badania i zabiegi wykonuje nasz stomatolog?

Lekarz stomatolog z CM Jerzykowo wykonuje następujące badania i zabiegi:

 • skaling/usuwanie kamienia nazębnego,
 • piaskowanie,
 • fluoryzacja zębów (profilaktyka przeciwpróchnicza),
 • lakowanie bruzd (profilaktyka przeciwpróchnicza),
 • leczenie próchnicy w zębach stałych i mlecznych – wypełnienia kompozytowe i glassjonomerowe,
 • odbudowa zębów na bazie wkładów z włókna szklanego,
 • leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe zębów),
 • ekstrakcje (usuwanie zębów stałych i mlecznych),
 • wybielanie nakładkowe zębów,
 • uzupełnienia protetyczne (protezy akrylowe, FJP oraz szkieletowe, korony i mosty porcelanowe),
 • szynowanie rozchwianych zębów,

W gabinecie stomatologicznym w Centrum Medycznym Jerzykowo wykonywane jest również punktowe badanie RTG zębów.

To, jakie metody wykorzystywane są przez lekarza stomatologa, zależy od typu oraz zaawansowania leczonych chorób i schorzeń. W wypadku choroby próchnicowej zębów często wystarcza leczenie próchnicy powierzchniowej, jednak w sytuacji, gdy choroba ta jest mocno zaawansowana, konieczna może być całkowita odbudowa rozległego ubytku zęba na wielu powierzchniach.

Jak pacjenci z Pobiedzisk, Swarzędza, Kostrzyna, Jerzykowa i Biskupic powinni przygotować się do wizyty u stomatologa w CM Jerzykowo?

Wizyta u stomatologa, podobnie do każdej wizyty u lekarza specjalisty, wymaga odpowiedniego przygotowania. Pacjent z Pobiedzisk, Biskupic, Wrześni, Kostrzyna, Swarzędza lub Jerzykowa stawiający się w gabinecie powinien mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dokumentację medyczną z historią dotychczasowego leczenia, jeżeli było ono prowadzone w innym gabinecie stomatologicznym i jeżeli pacjent ma do niej dostęp. Przygotowanie pełnej dokumentacji znacząco ułatwi lekarzowi postawienie diagnozy i dobranie najbardziej optymalnych metod leczenia.

Przed wizytą w gabinecie stomatologicznym pacjent powinien ponadto zadbać o właściwą higienę jamy ustnej:

 • dokładnie umyć zęby oraz język,
 • starannie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe przy pomocy nici dentystycznych w celu pozbycia się resztek pokarmu,
 • wypłukać jamę ustną płynem do płukania.

Po przygotowaniu jamy ustnej do badania należy powstrzymać się przed przyjmowaniem jakichkolwiek pokarmów i napojów innych niż woda niegazowana.

Jak przebiega wizyta u stomatologa?

Wizyta u stomatologa przebiega zazwyczaj w dwóch etapach. Pierwszy etap stanowi szczegółowy wywiad lekarski, drugi obejmuje z kolei ocenę stanu uzębienia, błon śluzowych, dziąseł oraz łuków zębowych przy użyciu specjalistycznych narzędzi stomatologicznych. W zależności od wyników badania podstawowego, lekarz może zlecić badania dodatkowe, na przykład RTG pojedynczego zęba lub pantomogram, czyli RTG umożliwiające uzyskanie obrazu wszystkich zębów pacjenta. W przypadku, gdy lekarz stomatolog podejrzewa wystąpienie bardziej skomplikowanych schorzeń i chorób zębów, przyzębia lub jamy ustnej, może on zlecić także wykonanie takich badań, jak tomografia komputerowa lub badanie USG.

Zapraszamy do gabinetu stomatologicznego w CM Jerzykowo mieszkańców Kostrzyna, Swarzędza, Wrześni, Pobiedzisk, Biskupic i Jerzykowa

Wszystkie osoby z okolic Biskupic, Jerzykowa, Kostrzyna, Pobiedzisk, Swarzędza i Wrześni serdecznie zapraszamy do gabinetu stomatologicznego w Centrum Medycznym Jerzykowo, w którym uzyskają Państwo porady z zakresu profilaktyki, stomatologii zachowawczej i estetycznej, a także endodoncji, chirurgii stomatologicznej oraz protetyki. Pacjenci naszej przychodni mogą liczyć na najwyższej jakości opiekę stomatologiczną oferowaną przez doskonałych specjalistów.

W gabinecie przyjmuje

Bartosz Fellmann

Lek. stom. Bartosz Fellmann

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X