Wybierz zaufanego ginekologa | CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Gabinet ginekologiczny

Regularne wizyty u ginekologa powinny być oczywiste dla każdej kobiety, która rozpoczęła życie seksualne. Oprócz wizyt kontrolnych warto pojawić się w gabinecie, kiedy planuje się ciążę lub gdy zamierzają Panie zdecydować się na jakąś formę antykoncepcji. Wizyty podczas ciąży lub w sytuacji pojawienia się jakichś problemów to konieczność.

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznego wszystkie mieszkanki ze Swarzędza, Wrześni, Podbiedzisk, Kostrzyna, Jerzykowa, Biskupic i innych okolicznych miejscowości. Lekarz CM Jerzykowo przyjmuje swoje pacjentki z dużą troską i zainteresowaniem.

Z jakimi chorobami nasze pacjentki z Jerzykowa, Wrześni, Biskupic, Kostrzyna i Swarzędza zgłaszają się do ginekologa?

W gabinecie ginekologa w CM Jerzykowo mogą Państwo liczyć na:

 • diagnostykę i leczenie infekcji pochwy,
 • diagnostykę i leczenie zaburzeń miesiączkowania,
 • profilaktykę i diagnostykę chorób kobiecych,
 • diagnostykę zmian rozrostowych endometrium i polipów endometrioidalnych,
 • diagnostykę zespołu policystycznych jajników,
 • diagnostykę niepłodności,
 • monitorowanie owulacji,
 • diagnostykę mięśniaków macicy,
 • diagnostykę zmian szyjki macicy (polipy, nadżerki).

Nasz specjalista wykonuje również cytologię na mokrym podłożu oraz posiew z dróg moczowo-płciowych. Podczas wizyty mogą Panie otrzymać antykoncepcję – dobieraną indywidualnie.

Każda wizyta kontrolna obejmuje wywiad, badanie ogólne, USG dopochwowe oraz badanie cytologiczne.

Ginekolog CM Jerzykowo - Dla kobiet w ciąży

Jeżeli chodzi o wizytę ginekologiczną kobiet ciężarnych, to obejmuje ona:

 • potwierdzenie ciąży,
 • badania USG na każdej wizycie,
 • badanie dopplerowskie,
 • patologię ciąży (w tym między innymi cukrzyca ciążowa i nadciśnienie),
 • cytologię,
 • posiew w kierunku paciorkowców grupy B (GBS).

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa w CM Jerzykowo?

Dla wygody oraz przede wszystkim dla komfortu zwykle zaleca się pacjentkom założenie sukienki lub spódniczki. Wtedy bez żadnego stresu kobieta będzie mogła przejść przez gabinet i usiąść na fotelu. 

Przed wizytą warto przypomnieć sobie, kiedy miała miejsce ostatnia miesiączka i ile trwa cykl, ponieważ lekarz na pewno o to zapyta. 

Jak wygląda wizyta u ginekologa?

Każda wizyta w gabinecie ginekologa rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. To czas, w którym lekarz dowiaduje się więcej o swojej pacjentce oraz poznaje jej ewentualną historię chorób.

Po rozmowie następuje etap badania. Pacjentka musi rozebrać się od pasa w dół i usiąść na fotelu ginekologicznym. Przebieg badania różni się w zależności od tego, czy kobieta jest dziewicą czy rozpoczęła już współżycie seksualne.

Badanie kobiet aktywnych seksualnie

Badanie polega na obejrzeniu narządów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Lekarz przy pomocy wziernika sprawdza, czy szyjka macicy oraz ściany pochwy wyglądają prawidłowo. Następnie przy badaniu dwuręcznym lekarz sprawdza położenie oraz wielkość macicy.

Badanie dziewic

Zazwyczaj badanie kobiet z błoną dziewiczą ogranicza się do obejrzenia zewnętrznych narządów. Zdarza się, że lekarze muszą wykonać badanie dwuręczne przez odbyt.

Dodatkowe badania

Ginekolog podczas badania wykonuje cytologię, dzięki której szybko można wykryć raka szyjki macicy. Kolejnym badaniem jest USG przez powłoki brzucha lub przezpochwowe.  Podczas wizyty może również zostać zlecone wykonanie jakiegoś badania, np. zbadanie poziomu hormonów. Wizyta kończy się przekazaniem pacjentce informacji o jej stanie zdrowia, zaleceniami i wystawieniem recepty.

Jakie dokumenty pacjentki z Kostrzyna, Pobiedzisk, Wrzesni, Swarzędza, Biskupic i Jerzykowa powinny wziąć ze sobą na wizytę u ginekologa?

Naszym pacjentkom zalecamy, aby zabrały ze sobą dowód tożsamości, kalendarzyk menstruacyjny – prowadzony w kalendarzu czy w telefonie, wyniki ostatnio zleconych badań oraz w niektórych przypadkach historię przebytych chorób i zażywanych leków.

Zachęcamy Panie z Biskupic, Jerzykowa, Swarzędza, Kostrzyna, Wrześni, Podbiedzisk i okolic do regularnego badania się oraz umówienia się na wizytę u naszego specjalisty pod numerem telefonu: 532 073 471

W gabinecie przyjmuje

Łukasz Adamczak

Lek. med. Łukasz Adamczak

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X