Wybierz dobrego pediatrę dla swojego dziecka | CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Gabinet pediatryczny

Pediatria to bardzo ważna dziedzina medycyny, głównie ze względu na to, że leczenie, diagnoza i profilaktyka obejmuje w tym przypadku najmłodszych pacjentów. Pediatra jest to więc specjalista zajmujący się opieką medyczną dzieci. Ma on niezbędną wiedzę w tym zakresie i podejście, które pozwala w miłej dla dziecka atmosferze wykonywać badanie, diagnostykę i przeprowadzać leczenie. Pediatrzy zajmują się nie tylko podstawowymi chorobami i dolegliwościami, ale także poważniejszymi problemami.

W jakich sytuacjach warto udać się na wizytę do pediatry?

Wizyta u pediatry jest niezbędna jeśli zauważymy u naszego dziecka jakieś niepokojące objawy lub zmiany w zachowaniu. Ponadto w przypadku wystąpienia takich dolegliwości jak:

 • kaszel,
 • katar,
 • gorączka,
 • zaparcia,
 • biegunka,
 • wzdęty brzuch,
 • wysypka,
 • wymioty,
 • zmiany na skórze,
 • zwiększona płaczliwość dziecka i rozdrażnienie,
 • brak apetytu,
 • problemy ze snem,
 • potencjalne wady w rozwoju dziecka

i wiele innych, wizyta u pediatry również jest obowiązkowa. Ponadto gabinet pediatryczny powinien być także miejscem regularnych odwiedzin, szczególnie w najbardziej kluczowych momentach rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Profilaktyka i badania kontrolne to bardzo ważny aspekt opieki nad dzieckiem i nie należy tego zaniedbywać.

Do najczęściej leczonych przez pediatrów schorzeń należą niewątpliwie infekcje górnych dróg oddechowych, problemy żołądkowo-jelitowe, gorączka, bóle brzucha, bóle głowy, wymioty, zmiany skórne, zapalenia ucha, przeziębienie, grypa, ospa wietrzna, zakażenie rotawirusami i wiele więcej.

Jakie badania wykonuje i zleca pediatra z CM Jerzykowo?

Badania wykonywane podczas wizyty u pediatry oraz te zlecane przez specjalistę innym podmiotom zależą od stanu zdrowotnego dziecka. Wśród podstawowych badań naszych najmłodszych pacjentów z Pobiedzisk, Jerzykowa, Biskupic, Swarzędza i Kostrzyna wyróżnić można na pewno osłuchiwanie dziecka, ocenę wielkości ciemiączka, sprawdzenie wagi i wzrostu, obwodu klatki piersiowej i głowy, ocenę rozwoju fizycznego oraz narządu ruchu, badanie stawów, a także wywiad z rodzicem oraz przekazanie informacji na temat pierwszych niezbędnych szczepień.

Oprócz tego, jeśli sytuacja tego wymaga, to pediatra może zlecić wykonanie dodatkowych badań np. badanie USG, RTG,  krwi, moczu, kału, i wiele innych, w zależności od potrzeb.

Jak przygotować małych pacjentów z Jerzykowa, Swarzędza, Biskupic i Kostrzyna do wizyty u pediatry?

Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego pediatry. To jak przebiegnie wizyta, jak będzie czuło się nasze dziecko podczas badania i czy diagnoza będzie prawidłowa, zależy w głównej mierze od wyboru odpowiedniego pediatry i jego podejścia do dziecka oraz rodzica. Dobrze jeśli gabinet pediatryczny jest dość blisko naszego domu, ponieważ czasami, w nagłych sytuacjach bardzo przydatne jest posiadanie lekarza niedaleko miejsca zamieszkania - dlatego wizytę w CM Jerzykowo polecamy szczególnie pacjentom z Biskupic, Pobiedzisk, Swarzędza i Kostrzyna.

Po wybraniu odpowiedniego specjalisty przychodzi czas na umówienie wizyty i odpowiednie przygotowanie się do niej. W tym celu należy ubrać dziecko w ubranka, które łatwo i szybko można ściągnąć i założyć. Niezbędna jest także książeczka zdrowia dziecka oraz wszelkie wyniki wcześniej wykonywanych badań. Warto także zastanowić się, czy mamy jakieś wątpliwości, które chcielibyśmy skonsultować z pediatrą. Jeśli tak, to dobrym pomysłem jest sporządzanie listy pytań.

Jak wygląda wizyta u pediatry?

Podczas wizyty pediatra w pierwszej kolejności przeprowadzi wywiad lekarski z rodzicem, a następnie wykona podstawowe badania takie jak osłuchiwanie dziecka, ocena jego rozwoju fizycznego i ruchowego, wykonanie pomiarów ciała i inne tego typu czynności. Oczywiście jeśli przychodzimy do gabinetu z chorym dzieckiem, to badania mogą różnić się w zależności od danej dolegliwości.

Oprócz tego pediatra może wydać również skierowanie na inne dodatkowe badania, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wizyta u pediatry, a w szczególności ta pierwsza, to dość duże wydarzenie dla dziecka, dlatego warto zadbać o jego dobre nastawienie i podczas wizyty stworzyć przyjemną atmosferę.

Pediatra CM Jerzykowo – przyjmujemy pacjentów ze Swarzędza, Kostrzyna, Pobiedzisk, Biskupic i Jerzykowa

Osoby szukające profesjonalnej pomocy pediatrycznej w okolicy Biskupic, Jerzykowa, Kostrzyna, Pobiedzisk, Swarzędza lub Wrześni zachęcamy do skorzystania z usług gabinetu pediatrycznego znajdującego się w naszej przychodni w Jerzykowie. Z pewnością każdy rodzic i dziecko uzyska u nas specjalistyczną pomoc medyczną.

W gabinecie przyjmuje

Natalia Kawczyńska-Leda

Dr n. med. Natalia Kawczyńska-Leda

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X