Okulista, pediatra, endokrynolog we Wrześni? Sprawdź CM Jerzykowo!

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Zapraszamy pacjentów z Wrześni do CM Jerzykowo!

W Centrum Medycznym Jerzykowo nieustannie poszerzamy grono przyjmujących lekarzy, chcąc ulepszać swoją ofertę.  Przyjmują tu lekarze różnych specjalności, między innymi: ortopedzi, pediatrzy, endokrynolog, kardiolog czy okulista

W 2020 roku, dzięki pacjentom, udało nam się uzyskać od Instytutu Badań Marki Certyfikat Zadowolony Pacjent. To właśnie m.in. dlatego, mamy ogromną przyjemność zaprosić na wizyty w naszym Centrum Medycznym wszystkich mieszkańców Wrześni, którzy potrzebują konsultacji z naszymi specjalistami.

Zapraszamy do rejestracji

Problemy ze stawami? Odwiedź naszego ortopedę!

Ortopeda z Centrum Medycznego Jerzykowo przyjmuje wszystkich pacjentów z miejscowości Września, którzy mogą się do nas zgłaszać w przypadku:

 • urazu w postaci złamania, zwichnięcia i skręcenia,
 • zespołów bólowych kręgosłupa w postaci bólu napięciowego, dyskopatii, rwy kulszowej, kręgozmyku, kręgoszczeliny,
 • problemów ze stawami,
 • chorób ścięgien, więzadeł i tkanki łącznej,
 • ucisku nerwów obwodowych w postaci zespołu cieśni nadgarstka, zespołu rowka nerwu łokciowego,
 • entezopatii określanej jako łokieć tenisisty, łokcia golfisty, zapalenia pochewek ścięgnistych, palca zatrzaskującego,
 • deformacji stóp w postaci palucha koślawego, palców młoteczkowatych,
 • wad postawy u dzieci, a także w celu kontroli ich prawidłowego rozwoju.

Wizyta u ortopedy rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, w którym pacjent informuje lekarza o problemie zdrowotnym i jego przyczynach i innych towarzyszących schorzeniach, przebytych urazach, hospitalizacjach, operacjach, przyjmowanych lekach, chorobach występujących w rodzinie. W zależności od schorzenia lekarz w celu postawienia trafnej diagnozy może zlecić wykonanie dodatkowych badań takich jak: rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, USG. Podczas wizyty sprawdza również ruchomość stawów, stan kręgosłupa i kości.

W Centrum Medycznym Jerzykowo dla pacjentów z Wrześni wykonujemy także ostrzykiwanie kwasem hialuronowym stawów w celu poprawy ich ruchomości i zmniejszenia bólu. Na wizytę warto wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz wyniki badań i wykonane zdjęcia.

Pediatra CM Jerzykowo – tu pomoc otrzyma każdy mały pacjent z Wrześni

Pediatrzy w Centrum Medycznym w Jerzykowie przyjmują najmłodszych pacjentów nie tylko z podstawowymi chorobami i dolegliwościami, ale także z poważniejszymi problemami. Na wizytę u pediatry rodzic powinien udać się z dzieckiem w przypadku niepokojących objawów takich jak: kaszel, katar, gorączka, zaparcia, biegunka, wzdęty brzuch, wysypka, wymioty, zmiany na skórze, zwiększona płaczliwość dziecka i rozdrażnienie, brak apetytu, problemy ze snem, potencjalne wady postawy dziecka i wiele innych, a także na badania kontrolne i profilaktyczne.

Wybierając gabinet pediatryczny warto postawić na taki, który znajduje się się jak najbliżej domu, dlatego wizytę w Centrum Medycznym Jerzykowo poleca się szczególnie pacjentom Wrześni, ale też Biskupic, Pobiedzisk, Swarzędza i Kostrzyna.

W celu odpowiedniego przygotowania dziecka do wizyty należy wybrać ubranka, które łatwo i szybko można ściągnąć i założyć, zabrać książeczkę zdrowia dziecka wraz z wynikami badań. Pediatra w trakcie wizyty przeprowadzi wywiad lekarski z rodzicem, a następnie wykona podstawowe badania takie jak: osłuchanie dziecka, ocena jego rozwoju fizycznego i ruchowego, wykonanie pomiarów ciała i inne tego typu czynności. W przypadku dziecka chorego może ona wyglądać inaczej. Lekarz w celu postawienia diagnozy czasami decyduje o wykonaniu dodatkowych badań.

Specjalistyczne badania endokrynologiczne dla mieszkańców Wrześni

Do endokrynologa pacjenci z Wrześni powinni się zgłosić wtedy, gdy zmagają się z:

 • nagłym przybieraniem na wadze lub jej spadkiem,
 • wypadaniem włosów,
 • przedwczesnym dojrzewaniem,
 • uderzeniami gorąca,
 • złym samopoczuciem mogącym wskazywać na epizod depresyjny,
 • problemami skórnymi,
 • silnym trądzikiem,
 • osłabieniem,
 • problemami z libido.

Lekarz endokrynolog diagnozuje choroby tarczycy, nadnerczy, przysadki, trzustki, gonad i przytarczyc, dolegliwości hormonalne wynikające z niedoczynności lub nadczynności różnych organów oraz chorobę Hashimoto. Przed wizytą u endokrynologa należy wykonać badanie TSH, FT3 oraz FT4, a także czasami anty TPO i anty TG. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego i obejrzenia wyników badań. Lekarz może w jej trakcie wykonać badanie USG, biopsję w przypadku podejrzenia nowotworu. Częstotliwość wizyt kontrolnych u endokrynologa uwarunkowana jest rodzajem choroby.

Kardiolog Września – dlaczego warto się zgłosić do specjalisty z CM Jerzykowo?

Na wizytę do kardiologa z CM Jerzykkowo należy udać się w przypadku:

 • powtarzającego się bólu w klatce piersiowej,
 • duszności po wysiłku,
 • zmian rytmu serca,
 • nieprawidłowego ciśnienia krwi i innych tego typu objawów.

Leczy on takie choroby jak: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, miażdżyca, arytmia, choroba wieńcowa, choroby naczyń obwodowych, przewlekła niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, zapalenie mięśnia sercowego, nabyte i wrodzone wady serca i inne.

Nasi kardiolodzy opiekują się pacjentami z Wrześni, którzy przeszli zawał lub mają problemy z zaburzeniem pracy zastawek w sercu. Mogą wykonać wiele badań takich jak: EKG, echo serca, holter EKG i holter ciśnieniowy, a także skierować na dodatkowe badanie, na przykład RTG klatki piersiowej.

Na wizytę należy zabrać wyniki ostatnich badań, kompleksowe badanie krwi, zgromadzić wszelkie informacje na temat przebytych wcześniej chorób, rodzinnej historii chorób układu sercowo-naczyniowego, przebytych zabiegów i operacji, stylu życia, przyjmowanych leków, suplementów. W jej trakcie lekarz przeprowadza wywiad, a następnie bada pacjenta, jego ciśnienie tętnicze, osłuchuje go, czasami może okazać się konieczne przeprowadzenie EKG i RTG klatki piersiowej.

Mieszkasz we Wrześni? Skorzystaj z pomocy naszego okulisty

Okulista leczy, diagnozuje i prowadzi profilaktykę chorób oka, a także powiek, spojówek, narządu łzowego, czy mięśni zewnętrznych, wykonuje również kompleksowe badania mające na celu określenie wady wzroku i dobranie odpowiednich szkieł okularowych lub soczewek.

Pacjenci z Wrześni powinni udać się na konsultację do okulisty z CM Jerzykowo w przypadku:

 • pogorszenia ostrości widzenia, częstego mrugania i łzawienia oczu,
 • stanu zapalnego powiek i spojówek,
 • mrużenia oczu podczas czytania,
 • podwójnego widzenia,
 • zaburzenia pola widzenia,
 • swędzenia i pieczenia gałki ocznej,
 • światłowstrętu,
 • przekrwienia oczu,
 • bólu w oczodole,
 • bólu głowy i innych tego typu objawów.

Nasi specjaliści zajmują się nie tylko leczeniem, ale także profilaktyką i diagnozowaniem chorób dzieci i dorosłych z Wrześni. U młodszych pacjentów okulista wykonuje najczęściej pełne badanie wzroku z doborem szkieł okularowych, badanie w kierunku choroby zezowej, diagnostykę i leczenie tylnego odcinka oka, niedrożności dróg łzowych i zmian na powiekach, spojówce i rogówce. W przypadku dorosłych lekarz wykonuje dodatkowo pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie w kierunku usunięcia zaćmy, badanie u cukrzyków przedniego odcinka oka i dna oka w kierunku laseroterapii, diagnostykę plamki żółtej.W celu postawienia prawidłowej diagnozy lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

W przypadku dzieci pierwsza profilaktyczna wizyta powinna mieć miejsce w wieku 3 miesięcy, natomiast druga w wieku 2 lub 3 lat. Kobiety na wizytę powinny przyjść bez makijażu, ponieważ tusz, lub inne kosmetyki mogłyby się przedostać do oka podczas badania. Należy zabrać ze sobą okulary, zdjąć soczewki. W jej trakcie lekarz przeprowadza wywiad oraz badanie komputerowe ostrości wzroku pacjenta oraz na tablicy z literami różnej wielkości.

Umów się na wizytę w CM Jerzykowo!

Wszystkich mieszkańców Wrześni poszukujących sprawdzonych specjalistów zapraszamy do rejestracji telefonicznej i umawiania się na wizyty do naszych lekarzy ortopedów, pediatrów, kardiologów, okulistów, ale także dermatologów, ginekologów, fizjoterapeutów czy urologów.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X