Skontroluj swoje serce u kardiologa CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Gabinet kardiologiczny

Niestety coraz więcej osób zmaga się z różnymi chorobami układu krążenia, przez co niezbędna jest pomoc ze strony specjalistów. Kardiolog to osoba, która zajmuje się leczeniem, diagnostyką i profilaktyką wrodzonych lub nabytych problemów z układem sercowo-naczyniowym.

Jeśli mieszkasz w Swarzędzu, Kostrzynie, Biskupicach, Jerzykowie lub Pobiedziskach i zmagasz się z różnymi dolegliwościami tego typu, to udaj się do gabinetu kardiologicznego CM Jerzykowo. To miejsce, w którym z pewnością każdy otrzyma niezbędną pomoc.

Umów się na konsultację:
 532 073 471

Z jakimi problemami należy zgłosić się do kardiologa?

Objawy chorób serca i całego układu krwionośnego mogą pojawić się nagle lub rozwijać się w ukryciu przez lata. Niestety w większości przypadków choroby serca są przyczyną nieprawidłowego trybu życia, odżywiania, nadmiaru stresu, nadużywania różnego rodzaju używek i innych czynników zależnych od nas. Sygnałem do tego, że powinniśmy udać się na wizytę do kardiologa, jest z pewnością powtarzający się ból w klatce piersiowej, duszności po wysiłku, zmiany rytmu serca, nieprawidłowe ciśnienie krwi i inne tego typu objawy.

Oferta naszego gabinetu kardiologicznego, skierowana do mieszkańców Pobiedzisk, Biskupic, Swarzędza, Kostrzyna i Jerzykowa obejmuje diagnostykę oraz leczenie takich chorób jak:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • niewydolność serca,
 • miażdżyca,
 • arytmia,
 • choroba wieńcowa (niedokrwienna),
 • choroby naczyń obwodowych,
 • przewlekła niewydolność serca,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • zapalenie mięśnia sercowego,
 • nabyte i wrodzone wady serca,
 • i wiele więcej.

Kardiolodzy zajmują się także opieką nad pacjentami z Jerzykowa, Pobiedzisk, Biskupic, Swarzędza i Kostrzyna, którzy przeszli zawał lub mają problemy z zaburzeniem pracy zastawek w sercu.

Jakie badania wykonuje i zleca kardiolog?

Kardiolog może wykonać wiele różnych badań, które pozwalają sprawdzić działanie wszystkich elementów układu sercowo-naczyniowego. Podstawowe badania to z pewnością osłuchiwanie pacjenta oraz badanie ciśnienia tętniczego. Oprócz tego kardiolodzy mogą przeprowadzić badanie:

 • EKG – zabieg diagnostyczny, którego celem jest wykrycie zaburzeń w pracy serca,
 • echo serca – bezinwazyjne badanie obrazowe, które za pomocą ultradźwięków pozwala ocenić funkcjonowanie zastawek i jam serca, przepływ krwi oraz stan dużych naczyń krwionośnych,
 • holter EKG i holter ciśnieniowy – to całodobowe badanie EKG i ciśnienia, które pozwala na wykrycie wszelkich nieprawidłowości w pracy serca podczas codziennych czynności i snu.

Oprócz tego kardiolog może skierować pacjenta na dodatkowe badania takie jak np. RTG klatki piersiowej, które pozwala dostarczyć sporej ilości informacji na temat stanu serca i najbliższych mu naczyń krwionośnych, badanie krwi i wiele więcej.

Zarezerwuj odpowiedni dla siebie termin wizyty

Jak nasi pacjenci z Pobiedzisk, Kostrzyna, Swarzędza, Biskupic i Jerzykowa przygotować się do wizyty u kardiologa?

Przed wizytą u kardiologa bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do niej. W tym celu należy zgromadzić wszystkie informacje, które mogą przydać się lekarzowi podczas wizyty. Są to m.in. informacje na temat przebytych wcześniej chorób, rodzinnej historii chorób układu sercowo-naczyniowego, przebytych zabiegów i operacji, stylu życia, jaki prowadzimy, przyjmowanych leków i suplementów i wiele więcej.

Oprócz tego na wizytę u kardiologa pacjenci CM Jerzykowo powinni zabrać ze sobą wszystkie wyniki ostatnich badań, a jeśli takich nie posiadamy, to na pewno warto zrobić wcześniej kompleksowe badanie krwi, które może być bardzo pomocne przy diagnostyce. Podczas wizyty nigdy nie należy ukrywać ważnych informacji przed kardiologiem. Tylko szczerość ze strony pacjenta pozwoli na prawidłową diagnozę i skuteczne leczenie.

Jak wygląda wizyta u kardiologa?

Wizyta u kardiologa, tak samo jak u innych specjalistów zawsze zaczyna się od szczegółowego wywiadu lekarskiego. Informacje zebrane w ten sposób mają na celu nakierowanie kardiologa na to, co może być przyczyną problemu i jakie leczenie zastosować w danym przypadku. Następnie lekarz przystępuje do badania pacjenta, które w pierwszej kolejności polega na podstawowych badaniach ciśnienia tętniczego i osłuchaniu pacjenta. Jeśli sprawa jest bardziej skomplikowana, to niezbędne może okazać się przeprowadzanie badania EKG, RTG klatki piersiowej, holter EKG, holter ciśnieniowy, echo serca innych tego typu badań.

Kardiolog może również skierować pacjenta z Biskupic, Jerzykowa, Pobiedzisk, Wrześni, Swarzędza lub Kostrzyna na inne niezbędne badania np. badanie krwi, które wykonać można w naszym laboratorium.

Zapraszamy do odwiedzenia kardiologów z CM Jerzykowo

Zachęcamy wszystkie osoby z okolic Biskupic, Jerzykowa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza, które mają problemy z sercem, innymi elementami układu krążenia lub chcą się profilaktycznie zbadać, do wizyty w gabinecie kardiologa w naszej przychodni w Jerzykowie.

W gabinecie przyjmują

Adam Kędzierski

Lek. med. Adam Kędzierski

więcej
Adrianna Wysocka-Furmaniuk

Lek. med. Adrianna Wysocka-Furmaniuk

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X