Zgłoś się na badanie USG do CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Badania USG

Badanie ultrasonograficzne (USG) to jedna z najpopularniejszych metod obrazowania narządów oraz tkanek w organizmie człowieka. Za pomocą ultradźwięków możliwe jest dokładne zbadanie zmian zdrowotnych oraz schorzeń, które rozwijają się w określonych narządach, tkankach oraz mięśniach. Badanie USG jest zaliczane do badań radiologicznych i w większości przypadków przeprowadza je lekarz radiolog.

W Centrum Medycznym Jerzykowo specjalizujemy się w dokładnym przeprowadzaniu badań USG dla mieszkańców Jerzykowa i okolic, między innymi Biskupic, Kostrzyna, Pobiedziska, Swarzędza oraz Wrześni. Zapraszamy do umówienia się na wizytę i sprawdzenia stanu swojego zdrowia.

Zarejestruj się na wizytę

Kiedy zlecane jest badanie USG w CM Jerzykowo?

Badanie USG to podstawowe i najczęściej wykonywane w CM Jerzykowo badanie, opierające się na współczesnej diagnostyce medycznej. Jest ono całkowicie bezpieczne dla wszystkich pacjentów i nie ma do niego żadnych przeciwskazań. Dodatkowo jest zupełnie nieinwazyjne, przez co nie powoduje niepotrzebnego bólu i strachu – zwłaszcza wśród małych pacjentów. Dzięki zaawansowanej technologii w diagnostyce medycznej, możliwe jest znalezienie i udokumentowanie patologii wielu narządów wewnętrznych. Uzyskany obraz stanowi podstawę do postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia.

Badanie ultrasonograficzne przeprowadzane u naszych pacjentów umożliwia wykrycie chorób jamy brzusznej, zmian nowotworowych oraz stanów zapalnych.

Badanie USG w CM Jerzykowo może zostać zlecone do wykonania przez innych lekarzy specjalistów. Najczęściej badanie ultrasonograficzne przeprowadzane jest u pacjentek ginekologicznych w celu diagnostyki schorzeń układu rozrodczego, a także u pacjentów endokrynologicznych, urologicznych oraz pediatrycznych. Badanie zlecone przez lekarza danej specjalizacji jest albo wykonywanego przez niego, jeśli posiada odpowiednie uprawnienia, albo przez radiologa.

W naszym Centrum Medycznym Jerzykowo przeprowadzamy badania USG:

  • USG jamy brzusznej przez radiologa,
  • USG tarczycy przez radiologa lub endokrynologa,
  • USG piersi przez radiologa,
  • USG jąder przez radiologa bądź urologa,
  • USG Doppler tętnic szyjnych przez radiologa.

Oprócz tego nasi pacjenci z Biskupic, Kostrzyna, Jerzykowa, Pobiedzisk, Swarzędza i Wrześni mogą udać się na wizytę do radiologa w celu sprawdzenia innych narządów oraz tkanek w celu dalszej diagnostyki.

Jak wygląda badanie USG u pacjentów z Biskupic, Jerzykowa, Kostrzewa, Pobiedziska, Swarzędza oraz Wrześni?

Badanie ultrasonograficzne wykonywane przez naszych radiologów w CM Jerzykowo jest nieszkodliwe dla zdrowia oraz bezbolesne. Jest także stosunkowo proste w wykonaniu, a pacjenci w trakcie jego trwania przybierają określoną przez lekarza pozycję.

Przed wykonaniem badania radiolog przeprowadza dokładny, ale krótki wywiad z pacjentem. Dzięki temu jest w stanie sprawdzić aktualny stan zdrowia pacjenta, jego przygotowanie do badania, a także potwierdzić jaki organ lub tkanka będzie przez niego obrazowana. Samo badanie wykonuje się poprzez wykorzystanie do tego ultrasonografu, a w szczególności sondy wytwarzającej i odbierającej ultradźwięki. Radiolog porusza głowicą po określonym obszarze, będącym źródłem badania, aby uzyskać dokładny obraz. Na tej podstawie jest w stanie stworzyć opis, co pozwoli na przeprowadzenie dalszej diagnostyki lub rozpoczęcie leczenia.

Jak przygotować się do badania ultrasonograficznego USG?

Teoretycznie do badania ultrasonograficznego w CM Jerzykowo pacjenci nie muszą się przygotowywać. W większości przypadków na umówioną wcześniej wizytę u radiologa wystarczy stawić się ze skierowaniem lub zaleceniem od innego specjalisty, a także z ważnym dowodem tożsamości. Dzieci powinny na badanie przyjść z opiekunem.

Jeśli przedmiotem badania będzie jednak USG jamy brzusznej, lekarz zlecający badanie może prosić pacjenta o to, aby na kilka dni wstrzymał się z jedzeniem potraw ciężkostrawnych bądź zacząć zażywać określone leki, które zniwelują szansę na zniekształcanie obrazu. Na badanie jamy brzusznej należy także przyjść na czczo.

Zachęcamy naszych pacjentów do wcześniejszej rejestracji na badania, gdzie poprosimy o podanie obszaru, który będzie stanowił podstawę do diagnostyki. Dzięki temu jesteśmy w stanie przekazać wszystkie najważniejsze informacje do tego, czy do badania USG należy się wcześniej przygotować.

Nasi lekarze przyjmują pacjentów w Centrum Medycznym w Jerzykowie, dlatego specjaliści zachęcają do umówienia się na badanie USG mieszkańców Jerzykowa oraz Biskupic, Kostrzyna, Pobiedzisk, Swarzędza oraz Wrześni.

W gabinecie przyjmuje

Dariusz Odbieżałek

Lek. med. Dariusz Odbieżałek

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X