Umów się na badanie do naszego radiologa | CM Jerzykowo

Lekarze Jerzykowo Facebook ul. Okrężna 26, 62-007 Jerzykowo

cm jerzykowo telefon 532 073 471

centrum medyczne w Jerzykowie

Gabinet radiologiczny

Badania obrazowe jak USG, tomografia, rentgen czy rezonans, dają ogromne możliwości diagnostyczne. Ich wykonanie wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności, aby znaleźć przyczynę bólu lub umiejscowienie schorzenia. Radiolodzy przyjmujący w CM Jerzykowo profesjonalnie podchodzą do każdego pacjenta, przeprowadzając dokładne badania diagnostyczne.

Zapraszamy do naszego gabinetu radiologicznego wszystkich mieszkańców z Jerzykowa, Biskupic, Kostrzyna, Wrześni, Podbiedzisk oraz Swarzędza, potrzebujących dokładnych obrazowych badań diagnostycznych.

Z jakich powodów można zgłosić się do radiologa przyjmującego w CM Jerzykowo?

Powodem wizyty u radiologa jest przede wszystkim chęć wykonania dokładnego i profesjonalnego badania obrazowego, które umożliwi postawienie odpowiedniej diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Lekarz radiolog realizuje badania najczęściej przy pomocy ultradźwięków, jak i poprzez promieniowanie rentgenowskie czy pole magnetyczne. Nasi specjaliści w swojej pracy z pacjentami z Pobiedzisk, Biskupic, Wrześni, Kostrzyna oraz Swarzędza do każdego badania oraz zdjęcia sporządzają opis, ułatwiający dalszą diagnostykę.

Badania radiologiczne jest w pełni nieinwazyjne oraz zupełnie bezbolesne – niezależnie od jego rodzaju. Dodatkowo radiolodzy z Centrum Medycznego Jerzykowo dbają o pełny komfort każdego pacjenta, zapewniając mu tym samym bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek objawów ubocznych.

Lekarz radiolog wykonuje badania dla pacjentów z Jerzykowa, Biskupic, Kostrzewa, Wrześni, Swarzędza i Pobiedzisk zlecone przez innych specjalistów. Nasi pacjenci są kierowani do radiologa przez lekarzy neurologów, ortopedów, urologów, endokrynologów czy pediatrów. Do radiologa warto zgłosić się wtedy, kiedy lekarz nie jest w stanie na podstawie objawów stwierdzić dokładnej lokalizacji schorzenia oraz bólu.

W gabinetach CM Jerzykowo wykonujemy badania USG:

  • tarczycy,
  • jamy brzusznej,
  • piersi,
  • jąder,

a także dopplerowskie badanie przepływowe naczyń szyjnych.

Rejestrując się na wizytę prosimy o wcześniejsze określenie narządu, jaki będzie badany. Dzięki temu będziemy mogli wcześniej poinformować pacjenta o tym, w jaki sposób powinien przygotować się do badania. W przypadku niektórych badań USG, konieczne jest przyjęcie konkretnych leków, które umożliwią lepsze obrazowanie.

Zapisz się na badanie

Jak wygląda wizyta u naszego radiologa w przypadku pacjentów z Biskupic, Wrześni, Kostrzyna, Swarzędza, Pobiedzisk i Jerzykowa?

Wizyta u radiologa z racji tego, że jest bezbolesna, nie powinna wywoływać żadnego niepokoju. W przypadku każdej wizyty u naszych specjalistów, lekarz radiolog przeprowadza krótki, ale dokładny wywiad z pacjentem, aby ustalić cel badania. Rozmowa z lekarzem jest niezbędna do tego, aby wiedział jakie dokładnie badanie ma przeprowadzić i czy żaden z naszych pacjentów nie ma przeciwskazań do tego, aby je wykonać. Dopiero po uzyskaniu wszystkich odpowiedzi, radiolog może przystąpić do przeprowadzenia badania za pomocą aparatu ultrasonograficznego USG.

Z racji tego, że nasi radiolodzy wykonują badania zlecone przez innego specjalistę, zazwyczaj proszą pacjenta o przyjęcie określonej pozycji, aby można było bez problemu sprawdzić miejsce wymagające diagnostyki obrazowej. W razie wątpliwości radiolog wykonuje dodatkowe, bardziej szczegółowe badania, które mogą wykluczyć i potwierdzić wstępną diagnozę postawioną przez lekarza zlecającego.

W przypadku badania ultrasonograficznego, radiolog porusza głowicą aparatu do USG, aby znaleźć źródło problemu, zweryfikować jego wielkość oraz zaznaczyć jego dokładne umiejscowienie.

Jakie dokumenty należy ze sobą zabrać na wizytę u radiologa w CM Jerzykowo?

Idąc na wizytę do lekarza radiologa, należy się do tego odpowiednio przygotować. W większości przypadków na badanie obrazowe kieruje inny specjalista, dlatego warto zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty, które pozwolą radiologowi na zapoznanie się z tym, co powinien sprawdzić. Oprócz tego jeśli nasi pacjenci otrzymali skierowanie, również warto je ze sobą wziąć na wizytę.

Na wizytę u radiologa pacjenci CM Jerzykowo powinni także zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, a jeśli wybierają się na badanie kontrolne – dotychczasową dokumentację medyczną w celu porównania.

Radiolog w CM Jerzykowo – zachęcamy do umawiania się na wizyty!

Zapraszamy wszystkich pacjentów z okolic Jerzykowa, Kostrzyna, Biskupic, Wrześni, Pobiedzisk oraz Swarzędza do wizyty u naszych specjalistów z zakresu radiologii. Nasi lekarze do każdego pacjenta podchodzą w indywidualny sposób, dbając o dokładność przeprowadzonego badania, umożliwiającego późniejsze postawienie diagnozy.

W gabinecie przyjmuje

Dariusz Odbieżałek

Lek. med. Dariusz Odbieżałek

więcej

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

centrum medyczne telefon 532 073 471

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X