PROFILAKTYKA

Lepiej zapobiegać niż leczyć
Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

PROFILAKTYKA

ŚWIADOMOŚĆ ZAGROŻEŃ

Choroby nowotworowe dotykają wielu ludzi. Nie oszczędzają ani dorosłych, ani dzieci. Dotyczą osób z naszej rodziny, naszych bliższych lub dalszych znajomych. Sąsiadów, dawnych kolegów i koleżanek ze szkoły. Myślenie „to mnie nie dotyczy, w mojej rodzinie się to nie zdarzy” najprawdopodobniej prędzej czy później rozbije się o rzeczywistość i okaże się, że choroby w obecnych czasach nie oszczędzają żadnej rodziny. Nie możemy tego ignorować, udawać, że to nie nasz problem. Nie możemy też popadać w fatalizm, usiąść i płakać. Co więc możemy zrobić?

PROFILAKTYKA NA PIERWSZYM MIEJSCU

Nie ma nic gorszego niż myślenie: nie pójdę na badania, bo jeszcze mi coś znajdą. Profilaktyka i badania przesiewowe to coś, z czego warto korzystać o ile ma się tylko możliwość. Jakie mamy z tego korzyści? Regularne, systematycznie powtarzane badania pozwalają nam wykryć zmiany na wczesnym etapie rozwoju. Co nam to daje? Zdecydowanie większe szanse na wyleczenie! Nawet jeśli wszystko jest w porządku, warto powtórzyć badanie po zaleconym przez lekarza czasie. Trzymamy cały czas rękę na pulsie – to raz. Dajemy dobry przykład zarówno swoim znajomym i bliskim, ale przede wszystkim dzieciom, które mogą przejąć ten nawyk dbałości o zdrowie swoje i rodziny – to dwa. Oswajamy białe fartuchy i strach przed wizytami w gabinetach specjalistycznych – to trzy. 

SAMOBADANIE

Oprócz badań profilaktycznych dostępnych w gabinetach specjalistycznych warto pamiętać o tym, co możemy zrobić dla siebie całkiem za darmo w domu. Samobadania, które powtarzamy znacznie częściej (zwykle raz w miesiącu), mają na celu kontrolę w okresie pomiędzy badaniami specjalistycznymi i dotyczą przede wszystkim piersi u kobiet oraz jąder u mężczyzn. Pierwsze samobadanie piersi najlepiej wykonać w dniu badania USG – można mieć wtedy pewność, że wszystkie zgrubienia i kształt piersi oraz sutków jest prawidłowy i mamy punkt odniesienia dla właściwej normy dla konkretnej osoby. Samobadaniu powinny się również poddawać osoby ze skłonnością do przebarwień skóry i licznych znamion barwnikowych. Informacje dotyczące sposobów samobadania, odpowiedniego czasu i metod znajdziecie w poniższych linkach, które można pobrać i wydrukować, lub zapytać o materiały informacyjne w naszej recepcji – mamy gotowe ulotki, którymi z przyjemnością się podzielimy.

BADANIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest profilaktyka i jak wiele płynie z niej korzyści. Dlatego w Centrum Medycznym Jerzykowo staramy się jak najczęściej organizować wydarzenia poświęcone poszczególnym badaniom, które pomogą mieszkańcom okolicznych miejscowości dbać o zdrowie. Działamy na tym polu od września 2016 roku i mamy za sobą już sporo akcji, z których skorzystało wielu pacjentów – badania USG piersi, jąder, tarczycy, dopplerowskie tętnic szyjnych, dermatoskopia, EKG połączone z konsultacja kardiologiczną i mierzeniem ciśnienia, analiza składu ciała czy badanie ortopedyczne wad postawy to akcje, które udało nam się do tej pory zorganizować, a ich ofertę planujemy cały czas rozszerzać. Badania profilaktyczne są również dostępne w Centrum Medycznym Jerzykowo poza organizowanymi jednodniowymi wydarzeniami. Stale rozszerzamy ofertę gabinetów specjalistycznych, by konsultacje i porady lekarzy były faktycznie na wyciągnięcie ręki – cytologia i USG w ramach wizyty ginekologicznej, badanie USG piersi, jąder, prostaty, dopplerowskie, badanie dermatoskopowe znamion barwnikowych na skórze, sprawdzania postawy ciała, przeglądy stomatologiczne, lakowanie i lakierowanie zębów. Te wszystkie badania są dostępne w Centrum Medycznym Jerzykowo – nie trzeba jechać w tym celu do Swarzędza czy Poznania, jesteśmy po sąsiedzku. Również w funkcjonującym u nas od listopada 2016 roku punkcie pobrań Diagnostyki co jakiś czas organizowane są promocje na poszczególne badania oraz akcje profilaktyczne jak na przykład „Czy wszystko gra” poświęcona zdrowiu kobiet. Zachęcamy do śledzenia zarówno naszej strony internetowej jak i profilu na facebooku, na których na bieżąco umieszczamy informacje dotyczące aktualnych akcji profilaktycznych.

Diagnostyka, leczenie, profilaktyka.
Specjalistyczna opieka medyczna na wyciągnięcie ręki.

Slider