O NAS

Poznajmy się

ZEWNCentrum Medyczne Jerzykowo rozpoczęło swoją działalność 9 maja 2016 roku, ale sam pomysł powstania przychodni pojawił się oczywiście znacznie wcześniej. W 2010 roku powstał budynek, który stanowi obecnie siedzibę naszego Centrum. Wówczas stawiany był on głównie pod działalność dwóch gabinetów dentystycznych, w których od marca 2011 roku przyjmować zaczęło dwoje lekarzy stomatologów - Elżbieta i Bartosz Fellmannowie.

U podstaw Centrum Medycznego Jerzykowo leży więc rodzinna firma, która swój początek miała w latach 80, gdy lek. stom. Elżbieta Fellmann rozpoczęła pracę na terenie gminy Pobiedziska. Nie myślała na pewno wtedy, że niecałe dwadzieścia lat później w jej ślady pójdzie najstarszy syn, a po kolejnych kilkunastu latach, gdy sama będzie przechodzić na emeryturę, w miejscu jej pracy zacznie się rozwijać przychodnia, oferująca opiekę medyczną w wielu specjalizacjach.

W wyniku przypadkowej i luźnej rozmowy nawiązała się współpraca Bartosza Fellmanna i Szymona Cybal, którzy postanowili wspólnymi siłami stworzyć centrum medyczne, łączące w sobie wysoką jakość świadczonych usług i rodzinną atmosferę. W zarządzaniu naszą placówką nastawiamy się na stały kontakt z przychodzącymi do nas pacjentami - chętnie z nimi rozmawiamy, słuchamy uważnie jakie są ich potrzeby. Dlatego staramy się stale poszerzać grono przyjmujących u nas lekarzy, powiększać ofertę przeprowadzanych badań i organizować wydarzenia poświęcone konkretnym specjalizacjom. Rozmowy zarówno z pacjentami, jak i z pracującymi u nas lekarzami zaowocowały również naszą działalnością na polu profilaktyki.

Z ogromną radością możemy powiedzieć, że mamy wspaniałych pacjentów, którzy w równym stopniu co nasz personel tworzą niezwykle miłą atmosferę, dzięki której z prawdziwą przyjemnością wychodzimy naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności. Po niespełna dwóch latach działalności możemy się pochwalić pierwszymi sukcesami i regularnie powtarzanymi wydarzeniami, w wielu przypadkach organizowanych po raz pierwszy na terenie Jerzykowa, a nawet całej gminy. Przez ten czas podwoiliśmy liczbę specjalistów przyjmujących w Centrum Medycznym Jerzykowo i rozszerzyliśmy zakres oferowanych badań i diagnostyki.

W listopadzie 2016 roku wraz z siecią laboratoriów Diagnostyka udało nam się otworzyć Punkt Pobrań, który stał się dużym ułatwieniem dla mieszkańców całej okolicy (zwłaszcza dla osób starszych, którym znacznie łatwiej dotrzeć do nas niż do Pobiedzisk czy Swarzędza). Dzięki temu również zyskaliśmy partnera, który wspomaga nas regularnie przy organizacji wydarzeń profilaktycznych, oferując między innymi rabaty na badania.

Licząc od września 2016 do marca 2018 roku zorganizowaliśmy 18 wydarzeń, takich jak badanie wad postawy, EKG z konsultacją kardiologiczną, badania USG tarczycy, piersi, badania dopplerowskie, bezpłatne warsztaty dietetyczne, czy wreszcie cykl akcji poświęconych męskiemu zdrowiu, czyli przede wszystkim „Pokaż, że masz jaja!” współorganizowane z Adamem Szulcem, poznańskim barberem dobrze znanym już w całej Polsce z działalności charytatywnej i edukacyjnej.

Od lipca 2017 rozszerzyliśmy ofertę badań ginekologicznych przez podpisanie umowy z laboratoriami ALAB, dzięki czemu nasze pacjentki mogą wykonać u nas nie tylko podstawowe badania takie jak cytologia metodą konwencjonalną, posiewy czy badanie GBS obowiązkowe dla wszystkich ciężarnych, ale również mogą skorzystać z cytologii cienkowarstwowej (znacznie dokładniejszej metody badania profilaktycznego w kierunku raka szyjki macicy) czy też wykrywania wirusa HPV.

Stale się zmieniamy i rozwijamy - szukamy nowych lekarzy do współpracy, myslimy o akcjach profilaktycznych i wydrzeniach, dzięki którym dbanie o zdrowie stanie się łatwiejsze i w zasięgu ręki dla mieszkańców całej gminy.

 

Diagnostyka, leczenie, profilaktyka.
Specjalistyczna opieka medyczna na wyciągnięcie ręki.

Slider