AKTUALNOŚCI

Co nowego w tym miesiącu
Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

07.09 Punkt Pobrań Nieczynny

Przypominamy, że 07.09 Punktu Pobrań będzie nieczynny! Pozostałe dni, czyli poniedziałek i środa, czynne normalnie od 8.00 do 12.00. Przepraszamy za utrudnienia.

Recepty, recepty, recepty...

Każdy z Nas miał okazję otrzymać je nie raz!
Wraz z nimi pojawia się zazwyczaj pytanie: w której aptece je zrealizować?

My ze swojej strony z czystym sercem możemy polecić aptekę Panaceum (Jerzykowo, Plac Piastowski 22).

Nasza współpraca rozpoczęła się w 2016 r. Choć z jej właścicielkę panią Martę znamy się od dawna i nie raz przekonaliśmy się, że w jej aptece można liczyć na pomoc, fachową radę i miłą atmosferę. Są to cechy, które sami bardzo cenimy i dlatego cieszymy się, że mamy takiego partnera.

Zapisz

Zapisz

Badanie EKG Metodą Holtera

Infografika Badanie EKG Metodą Holtera

W oczekiwaniu na wprowadzenie w naszym Centrum Medycznym urządzeń do badania metodą Holtera, podajemy garść przydatnych informacji w tym temacie.

Wydarzenia w Centrum Medycznym Jerzykowo w roku 2018

 

Już od półtora roku organizujemy wydarzenia poświęcone badaniom profilaktycznym - profilaktyka i badania przesiewowe to sprawy bardzo bliskie naszemu sercu. Część z nich stało się już wydarzeniami cyklicznymi, jak badania piersi dla pań i badania jąder dla panów. Planujemy je z wyprzedzeniem i staramy się ciągle rozszerzać ich zakres.

Rok 2018 rozpoczynamy od dwóch akcji - badania USG tarczycy oraz akcji informacyjnej z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (22-26.01), połączonej z promocją nowego badania w naszej ofercie czyli cytologii cienkowarstwowej. Dla naszych pacjentek do końca stycznia będzie ono dostępne z 20% rabatu. W kolejnych miesiącach na naszych pacjentów czekać będą wydarzenia z zakresu dermatologii i psychologii oraz wydarzenie, na które cieszymy się szczególnie, skierowane do mężczyzn. I nie myślę tu o naszym cyklicznym wydarzeniu Pokaż, że masz jaja - ono oczywiście też będzie, ale dopiero w listopadzie. Ale pierwsza połowa roku przyniesie coś zupełnie, zupełnie nowego. Jesteście ciekawi terminów, cen i naszej wydarzeniowej oferty? Więcej szczegółów wkrótce :)

BEZPŁATNE WARSZTATY PROMOCJA KARMIENIA PIERSIĄ

W piątek 22 września w Centrum Medycznym Jerzykowo odbyły się bezpłatne warsztaty Promocja karmienia piersią, finansowane przez Ministerstwo Zdrowia, realizowane przez Funadację Nowa Nadzieja i prowadzone przez pracującą w naszej przychodni dietetyk Martę Banaszak. Spotkanie minęło w bardzo miłej i wesołej atmosferze, z pełnym zaangażowaniem zarówno ze strony pani Marty, jak i uczestniczek, które z chęcią dzieliły się swoimi doświadczeniami. Zebrało się bowiem grono zarówno pań będących w ciąży z pierwszym dzieckiem, jak również świeżo upieczonych mam i mam bardziej doświadczonych, z najmłodszymi, kilkumiesięcznymi pciechami na ręku (najmłodsza uczestniczka warsztatów miała 3,5 miesiąca i wytrwała dzielnie do końca, a nieco starsza bo 4,5-miesięczna przyjechała do nas wieczorem na kolację ;) ). Zwłaszcza pierwsza część warsztatów poświęcona stricte mleku kobiecemu wywoływała żywe dyskusje i prowokowała wiele pytań z sali. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły sie jednak przede wszystkim zagadnienia dotyczące diety mamy karmiącej i rozszerzania diety dziecka po 6 miesiącu życia.

4kp  5kp 
6kp  7kp 
 2kp
10kp   12kp
1kp 
 2kp
 3kp
8kp 
11kp
   
 15kp

BEZPŁATNE WARSZTATY PROMOCJA KARMIENIA PIERSIĄ

 

Wraz z końcem wakacji wracamy do organizacji wydarzeń w Centrum Medycznym Jerzykowo. Zaczynamy już 22.09 od bezpłatnych warsztatów „Promocja karmienia piersią”, finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia i realizowanych przez Fundację Nowa Nadzieja, a przeprowadzi je nasza pani dietetyk mgr Marta Banaszak. Warsztaty będą się składać z dwóch części.

Pierwsza poświęcona będzie mleku kobiecemu – zaczynając od składu i tego co odróżnia mleko kobiece od mleka krowiego oraz mieszanek mlekozastępczych, przez korzyści, jakie oferuje karmienie naturalne (zarówno dla mamy, jak i dziecka), a kończąc na problemach związanych z laktacją, takich jak niewystarczająca ilość pokarmu, choroby brodawek, przeciwwskazania do karmienia piersią ze strony matki i dziecka oraz kwestia przyjmowania leków w okresie karmienia piersią.

Druga część poruszy przede wszystkim kwestie dietetyczne, takie jak dieta matki karmiącej (z uwzględnieniem faktów i mitów na jej temat), rozszerzanie żywienia dzieci karmionych piersią czy zapobieganie alergiom pokarmowym. W czasie tej części warsztatów będzie można się również dowiedzieć w jaki sposób wspomóc laktację oraz jak przechowywać i podgrzewać mleko.

Zapraszamy do udziału zarówno kobiety w ciąży, jak i przygotowujące się do niej, mamy karmiące piersią oraz oczywiście mężczyzn, którzy chcą się dowiedzieć jak najwięcej o karmieniu piersią, by jak najlepiej pomagać swoim życiowym partnerkom w tym okresie. 

Zapisy pod numerem 532 073 471, liczba miejsc ograniczona!

Rozszerzamy ofertę

Najbliższe tygodnie przyniosą kilka nowości w Centrum Medycznym Jerzykowo. Wraz z początkiem czerwca Punkt Pobrań Diagnostyki będzie czynny również w piątki i do personelu dołączy druga pielęgniarka pobierająca, która będzie dyżurować właśnie w piątki od 8:00 do 12:00. Również w czerwcu pracę w Centrum Medycznym Jerzykowo mają rozpocząć nowi specjaliści - okulistka lek. med. Magdalena Owczarek oraz internista i pulmonolog lek. med. Elżbieta Nowak.

FESTYN Z OKAZJI PIERWSZEJ ROCZNICY DZIAŁALNOŚCI CENTRUM MEDYCZNEGO JERZYKOWO

W sobotę 13 maja 2017 roku na Placu Piastowskim w Jerzykowie świętowaliśmy pierwszą rocznicę działalności Centrum Medycznego Jerzykowo. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

   
   
 
   
 
 
 
 
   
 

LICYTACJA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z POBIEDZISK

Z okazji rocznicy działalności Centrum Medycznego Jerzykowo pan Krzysztof Wiza wyrzeźbił piłą spalinową ławkę, którą do 15.06 podlega licytacji na stronie naszego wydarzenia na Facebooku ( www.facebook.com/events/1291668150883135 ). Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dla Ciebie z Pobiedzisk, które było współorganizatorem naszego festynu. Poniżej zamieszczamy zdjęcie przedmiotu licytacji, a do obejrzenia na żywo zapraszamy do Centrum Medycznego Jerzykowo. Cena wywoławcza to 500 zł.

Pierwsza rocznica działalności Centrum Medycznego Jerzykowo 13.05.2017

We wtorek 9 maja przypadała pierwsza rocznica działalności Centrum Medycznego Jerzykowo. Przy tej okazji pragniemy serdecznie zaprosić do wspólnego świętowania w sobotę 13 maja na Plac Piastowski od godziny 10:00 do 12:00. Wraz z Diagnostyką, Apteką Panaceum, Sklepem Zoologicznym Reksio, Restauracją i Pizzerią Country Grill oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dla Ciebie uszykowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci i dorosłych.

Główną atrakcją będzie pokaz rzeźby piłą spalinową w wykonaniu Krzysztofa Wizy. Efekt jego pracy zostanie następnie poddany licytacji na facebooku, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Dla Ciebie. Apteka Panaceum mieszcząca się przy Placu Piastowskim w czasie obchodów naszej rocznicy oferuje rabat 5% na leki otc z gazetki oraz na kosmetyki, a Sklep Zoologiczny Reksio rabat 5% na zakupy powyżej 100 zł. Na wszystkich naszych gości czeka poczęstunek przygotowany przez Restaurację i Pizzerię Country Grill oraz słodkie niespodzianki i drobne upominki od Centrum Medycznego Jerzykowo (będą również w Sklepie Zoologicznym Reksio). Od personelu Centrum Medycznego Jerzykowo można będzie również odebrać gadżety przyszykowane na tą okazję przez Diagnostykę. Imprezę uświetni obecność zaprzyjaźnionych motocyklistów Born to Ride, którzy zaprezentują swoje motory. Zapraszamy serdecznie!


 

Diagnostyka, leczenie, profilaktyka.
Specjalistyczna opieka medyczna na wyciągnięcie ręki.

Slider